10.10.2017

UWAGA!!! ZBIÓRKA PODPISÓW!!!


Zaczynamy zbierać podpisy na liście osób pragnących uczestniczyć we Mszy Świętej trydenckiej w Końskich zgodnie z motu proprio "Summorum Pontificum" papieża Benedykta XVI.
Zwracamy się z prośbą, aby osoby, które szczerze pragną uczestniczyć we Mszy św. wszechczasów, którym nie są obojętne sprawy Kościoła, udzieliły swego poparcia dla tej inicjatywy.
Osoby pragnące złożyć podpis na liście proszone są o uprzedni kontakt mailowy lub telefoniczny.
Można również włączyć się w zbiórkę podpisów. Formularz do pobrania oraz instrukcja zbierania podpisów znajdują się poniżej.

LICZY SIĘ KAŻDY PODPIS!!!


INSTRUKCJA ZBIERANIA PODPISÓW

- Nie jest problemem, jeśli grupa składa się z osób z różnych parafii czy nawet z osób z sąsiedniej diecezji. Ważne jest, aby osoby, które podpisują się pod petycją o Mszę w określonej miejscowości, nie mieszkały w miejscach, gdzie mają bliżej na coniedzielną Mszę w innych miejscowościach. Osoby podpisane pod petycją powinny mieć rzeczywistą potrzebę, aby Msza była celebrowana w danej miejscowości. Nie powinno być sytuacji, że osoby z listy raczej nigdy na taką Mszę nie przyjdą, a jedynie ogólnie popierają ideę celebracji Mszy tradycyjnej.

- Gdyby to była petycja świecka zapewne zbierano by podpisy jedynie od osób pełnoletnich. Jest to jednak petycja stricte kościelna, zatem wystarczy, że podpisujące się osób były już bierzmowane. Za osoby niepełnoletnie i niebierzmowane, które będą uczestniczyć we Mszy, mogą podpisywać się ich rodzice.


-Trzydzieści podpisów to już bardzo stabilna grupa. Nie warto masowo zbierać podpisów od osób, które kompletnie nie znają tematu starej Mszy. Często takie osoby mogą później nie pamiętać, że podpisały taką petycję, co może nawet powodować zarzuty sfałszowania podpisów (autentyczny przypadek z przeszłości).  Każda podpisana pod petycją osoba powinna być całkowicie przekonana do regularnego uczestnictwa w tradycyjnej Mszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz